A Fiumei úti Budapest Fővárosi és Pest Megyei Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság nem fogadta el a Stabilitás Pénztárszövetség által készített, a nyugdíjpénztári tagság fenntartására vonatkozó nyilatkozatot a vonatkozó kormányrendeletre hivatkozva.
a Stabilitás Pénztárszövetség nyilatkozatot készített a tagsági viszony fenntartásáról. A pénztárszövetség honlapján közzétett tájékoztató szerint a nyugdíjbiztosítási szervek előtt kötelezően megteendő nyilatkozat tartalmára nézve a jogszabály nem ír elő formakényszert, ezért a magán-nyugdíjpénztári tagságot választók - jogaik megóvása érdekében - alkalmazzák a "Pénztártagság fenntartására szóló nyilatkozat"-ot.
Ebben a tag - a magán-nyugdípénztári tagság fenntartásának deklarálása mellett - kijelenti: arra az esetre, ha az Alkotmánybíróság vagy bármely más szervezet a 2010. évi CLIV. tv. 36. §-ával megállapított, a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 2. § (6) bekezdésének hatályon kívül helyezéséről vagy megsemmisítéséről rendelkezne, jogfenntartással él a megsemmisített jogszabályi rendelkezés folytán elszenvedett jogsérelem és esetleges vagyoni hátrány megtérítése iránt.
Ennek ellenére a Budapest Fővárosi és Pest Megyei Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság nem fogadta el ezt a nyilatkozatot, azt állítva, hogy ezt nem teszi lehetővé a vonatkozó kormányhatározat. Az ügyintézők csak akkor lettek volna hajlandóak elfogadni a nyomtatványt, ha egyúttal a sajátjukat is kiltölti a jelentkező (aki erre természetesen hajlandó volt), de semmilyen átvételi elismervényt nem akartak adni a Stabilitás dokumentumának befogadásáról. Ebben a nyilatkozatban egyébként szerepel, hogy az aláíró kárigénnyel léphet fel, ha az Alkotmánybíróság vagy az Európai Bíróság megsemmisíti a pénztárak államosítására vonatkozó jogszabályt.
Kerestük az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságot (ONYF) az ügyben, de csak annyit közöltek, hogy a PSZÁF-et kérdezzük meg arról, miért nem fogadták be a nyilatkozatot. A Stabilitás Pénztárszövetség közölte lapunkkal: állásfoglalást adnak közre az ügyben.
Az ONYF megkeresésünkre azt a tájékoztatást adta, hogy egyenlőre nincs hivatalos álláspontjuk a panasszal kapcsolatban azonban javasolták, hogy keressük fel és kérjük ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) véleményét. A PSZÁF sajtóosztálya megkeresésünkre tanácstalanul reagált és azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a felügyeletnek nem feladata a nyilatkozatok vizsgálata. A PSZÁF a nyilatkozatok megtételét követően a törvényben előírt feladatát elvégzi azonban a nyilatkozat tétel nem tartozik hatáskörébe így az adott panaszra nem az ő feladatuk válaszolni.