Okosabbak nem, csak apatikusabbak lettek a főigazgatók a szakállamtitkárral való csütörtöki egyeztetésen. Minderről az alig több mint másfél órás megbeszélésről távozók beszéltek a Népszabadságnak.
"Nem voltak tökös kérdések, és nem is tudtunk meg semmit, néhány udvarias hozzászólást kivéve mindenki hallgatott. Ki akarja magát máris kirúgatni” – mondta az egyik kórházvezető keserűen. Csak arról kaptak tájékoztatást, hogy négy, az átadás-átvételt segítő munkacsoport alakul a kórházak és a szaktárca oldalán is. De továbbra sem ismert, hogy hol, milyen ellátások szűnnek meg, mely kórházak „váltanak funkciót”?
Egy fővárosi kórház vezetője pedig amiatt dohogott, hogy fogalma sincs, meddig vezesse az előjegyzéseket, január elseje után egyáltalán milyen ellátások maradnak meg az intézményében.
Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár egy héttel ezelőtt nyilvános szakmai konferencián jelentette be, hogy megbeszélésre hívja az államosítandó intézmények vezetőit, miután több honlapra is felkerült, az átalakítás részleteivel foglalkozó jogszabálytervezet. A dokumentumból egyebek mellett az derült ki, hogy valamennyi főigazgató és gazdasági vezetői posztot újra pályáztatnak.
Bár az államtitkár azóta több fórumon is nyilvánvalóvá tette, nem akar és nem is tud mindenkit kirúgni, de szerinte az mindenkinek jó, ha egy pályázattal megerősítik a vezetőket. Persze ez csak azokra igaz, akik ismét bizalmat kapnak. Ezt elismételte a kórházi vezetők fórumán is. Így az érintettek azt megtudhatták: ez év végével valamennyi kórházi és gazdasági igazgató vezetői kinevezése megszűnik. Megbízott vezetőkké válnak, és március végéig lezajlik a tisztújító álláspályázat.