Nem. A Janikovszky Általános Iskola és Gimnázium-ot nem azért számolja fel a VII. kerületi önkormányzat, hogy ott a kiskunfélegyházi székhellyel, ám hetedik kerületi telephellyel (Baross Gábor Általános Iskola) rendelkező Facultas Felsőoktatási Centrum a Pannon Egyetemmel és a szolnoki Főiskolával fuzionálva fideszes janicsárképzőt nyithasson végre Budapesten is annak ellenére, hogy áprilisban már budapesti képzésre várták a jelentkező diákokat.
Nem igaz, hogy mindez bármilyen összefüggésben lenne a Facultas kuratóriumi tagjaként is jegyzett dr. Tóth Tiborral, aki a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet vezetője, sem az autodidakta KDNP-s színikritikus Pálffy Istvánnal, aki az Euroszféra Alapítvány elnökeként Tóth Tiborral együtt felsőfokú képzést, többek között feltehetően erősen polgári alapokon nyugvó politikai tanácsadókat gyárthatnak szakmányban a fent nevezett Facultas Felsőoktatási Centrum szárnyai alatt egy Budapest VII. kerületi épületben. Ha már a Baross épületére jegyeztetett be a kiskunfélegyházi iskola telephelye. Ahova a Janikovszkyt is integrálják szeptembertől, sok jó iskola kis helyen is elfér, a vidéki versenyzőket elszállásolják a Janikovszky üresen kongó termeibe, jé, de kapóra jön. Amint természetesen Vattamány Zsolt kerületi polgármesternek sincs köze az iskola kényszerű felszámolásához, aki a Facultas Humán Gimnáziumban oktatott, valamit.
Semmi köze a valósághoz annak a ténynek, hogy a Janikovszky kiürítésével megspórolható cca. 10 millió forinttal fizetik ki azt a Várkonyi Attilát, aki az általa vezetett Prestige Média Kft.-vel készíti a kerületi önkormányzati újságot váletlenül éppen tízmilliós nagyságrendű honoráriumért, amit megpályáztatnia sem kellett az önkormányzatnak, valamint elfogadtatnia a saját, jobboldali többségével, hiszen egy saját Kft-jében végzi a médiatevékenységet.
(A Pest Megyei Bíróság 2002 őszén két évre felfüggesztett egyéves börtönbüntetésre ítélte Várhegyi Attila képviselőt, a Fidesz akkori pártigazgatóját hűtlen kezelésért. A jogerős ítélet mellékbüntetéseként félmillió forintot kellett fizetnie. A vád szerint Várhegyi szolnoki polgármesterként 1994-ben vesztegetést követett el azzal, hogy az önkormányzati kampányban helyi cégektől fiktív számlákkal, a Mahir Szolnok Kft.-n keresztül, összesen mintegy 1,3 millió forintot szerzett a Fidesz szolnoki alapszervezetének.
A másik vádpont szerint Várhegyi Attila polgármesterként 1995-ben mintegy 190 millió forintos vagyoni hátrányt okozott a szolnoki önkormányzatnak a városközpontban lévő telkek eladásával. Összességében tehát mintegy 200 milliót róttak a terhére. Ezzel szemben a volt MSZP-s politikus, Zuschlag János 75 milliós visszaélés miatt 6 év letöltendő börtönbüntetést kapott úgy, hogy az okozott kár nagy részét meg is térítette.)