A földrajzi nevekről döntő bizottság több tagját kirúgták munkahelyéről, mert úgy vélték, a kormány által javasolt Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér név bonyolult, és nem menne át a köztudatba. Szakmai véleményükért egyeseknek nem is a bizottsági helyükkel kellett fizetniük, hanem a bizottsági tevékenységüktől független munkahelyükről rúgták ki őket.
Kirúgási hullámot indított el, hogy nem támogatta a kormány átnevezési javaslatát a földrajzinév-bizottság. A testület egyes tagjai néhány nappal azután kapták meg felmondólevelüket, hogy leszavazták a Ferihegyi repülőtér nevére tett kormányjavaslatot. Az ügy azért különösen meglepő, mert a renitensek közül néhányat nem a bizottságból távolítottak el, hanem a bizottsági tevékenységüktől független munkahelyükről.
Leváltották továbbá a bizottság vezetőjét, másoknak pedig megszüntették bizottsági tagságát.
Földrajzinév-bizottság elé terjesztette, amely az előterjesztést megfontolta, és érdemi vita után, 20:1 arányú szavazással elutasította. Szokatlanul egybecsengő döntésüket egyek közt azzal indokolták, hogy a kormány által javasolt név egymás mellé szórt tulajdonnevek halmaza, és így nem is tud elterjedni a köznyelvben. Mi, magyarok ezt vérmérsékletünktől függően általában úgy fogalmazzuk, hogy "mert hülyeség" vagy hogy "mert ordas nagy baromság", de ők szakmai álláspontot fogalmaztak, és ilyen esetekben még én magam is kényszeresen udvarias vagyok.
Válaszul a kormány (és nem Kormány!) kirúgta (nem a bizottságból, hanem attól teljesen független munkahelyéről) a bizottság három tagját, és leváltotta annak elnökét — akinek megbízatását alig pár hónappal korábban hosszabbították meg 2013-ig. Ezután feloszlatták és újraalakították a bizottságot, majd a biztonság kedvéért, hogy ilyen szakmai döntés még egyszer elő ne fordulhasson, gyorsan módosítottak a földrajzi elnevezésekről szóló rendeletét. Az új koncepció lényege, hogy a bizottság azt mond, amit akar, de a különösen fontos esetekben azt a kormány gátlástalanul felülbírálhatja.