A választás előtti héten - micsoda véletlen - tartotta szükségesnek az ügyészség kihallgatni Molnár Gyulát. Az ügyészség tagadja, hogy politikai megrendelésre idézte volna be a választási kampány finisében az ellenzéki jelöltet.
Az elszámoltatás körében buzgó feladatot vállaló ügyészségnek nem ez az első pártos megmozdulása az elmúlt időkben. Korábban rendszeresnek számított, hogy a Magyar Nemzet hasábjain közölt az ügyészségtől kiszivárgott jegyzőkönyveket, legutóbb pedig Borovszky Tímea kihallgatását követően kevesebb, mint egy órával a Kurucinfón volt olvasható az ügyészségtől faxolt leirat. Akkoriban a szélsőjobbos portál előbb megkapta a kihallgatási jegyzőkönyvet, mint maga a vádlott. A Központi Nyomozó Főügyészség akkor még vizsgálat elindítását sem tartotta szükségesnek.
Feltűnő az ügyészség kettős mércéje két, szinte teljesen azonos ügyben is. Meggyes Tamást, a Fidesz esztergomi polgármesterét felmentették közérdekű adatokkal való visszaélés vádja alól, egy olyan esetért, amelyben viszont vádat emeltek egy volt BKV vezető ellen korábban.
Emlékezetes, hogy a hírhedt Kubatov ügyben is az ügyészség volt az, amely megtagadta a nyomozás megindítását. Nyomozást indítottak viszont ugyanők aprólékos vizsgálat a szocialista Szabó Zoltán ellen ingyenes mobiltelefonhasználata miatt, amit halmazatban tárgyalnak a kerékbilincs-ügyével!
Ismeretes, hogy Gyurcsány Ferenc leköszönő miniszterelnök még 2009-ben szóvá tette a vádhatóság és a bíróságok pártosságát ezekkel a szavakkal:
"Úgy tűnik, mintha mentenék a Fideszhez kötődő disznóságokat, másrészt meg időnként azt a gyanút keltik, hogy részrehajlóan eljárás alá vonják, büntetik a Fidesz ellenfeleihez tartozókat vagy annak vélteket."
Az ügyészség és az OIT akkor kikérte magának a gyanúsítást.
Néhány hete röppent fel a hír, hogy Orbán Viktor szívesen látná a legfőbb ügyész posztján Polt Pétert, a korábbi képviselőjelöltjüket, aki egyszer már volt Főügyész. Akkor azonban azzal vetette észre magát, hogy a nagy számban hátrahagyott gyanús ügyekben folyamatosan elszabotálta a vádemelést az ügyészség.
Parlamenti interpellációra (ezt a hírek szerint a jövőben megszüntetik) adott válaszában Polt Péter kifejtette: "A pazarló gazdálkodás nem bűncselekmény".