Mivel a Moody's értékelésének semmilyen valós alapja nincs, a magyar kormány nem tudja azt másképp értelmezni, mint a Magyarország elleni pénzügyi támadások részeként - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium pénteken reggel. Az NGM szerint épp a Moody's-éhoz hasonló szakmailag megalapozatlan hitelminősítői vélemények gyengítik a forintot.
Rogyadozik az állampapírpiac - 2011.11.25.
Tíz százalék közelében a hozamok, történelmi csúcsához közelít a magyar államcsődkockázat.Hogyan zuhant idáig az ország? - 2011.11.25.
A forint történelmi mélységben, a csődkockázat meredeken emelkedik, egyre drágább és egyre nehezebb az állampapírokat eladni. A mutatóink a 2009 tavaszi szinthez közelítenek.Esésből erősödésbe váltott a forint - 2011.11.25.
Az euró ára 314 forint alatt, piaci pletykák nyomán gyengül a frank. Az OTP 2900 forint alatt.
A magyar gazdaság legtöbb területén minden külső nehézség ellenére kifejezetten kedvező irányú változás következett be, ezért nincsen alapja a Moody's leminősítésének, írja az Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye.: 2011-ben többlettel zár majd a magyar költségvetés, a folyó fizetési mérleg szuficites, 2011-ben, 7 éves Európai Uniós tagságunk óta először sikerül 3 százalék alá szorítani a hiányt - hangsúlyozta a minisztérium.
Jobb lenne hallgatni?
Csak nevetségessé teszük magunkat a piacon, ha csak ilyen közleményt tud kiadni, a tárca jobban tette volna, ha hallgat, mondta egy neve mellőzését kérő elemző, aki szerint borítékolható, hogy a nap folyamán az összes Magyarországgal foglalkozó elemző és bróker a fejét fogja majd a kormány közleményét olvasva – kínjában vagy a nevetéstől.
A gond azonban ezzel az, hogy a magyar gazdaságpolitikának alapvetően hitelességre lenne szüksége, márpedig az ilyen közlemények távolról sem segítenek ebben.