Nem tartja praktikusnak a népszavazást az alkotmány ügyében Navracsics Tibor - közölte az MR1-Kossuth Rádió honlapja.
Az új alkotmány szabályozási elveiről szóló határozati javaslat csütörtökön zárult vitája kapcsán a közrádió Krónika című műsorának kérdésére Navracsics Tibor azt mondta: nehéz ügynek tartja az alkotmányról szóló népszavazás témáját. A közigazgatási és igazságügyi miniszter szerint az alaptörvény olyan bonyolult szabályrendszer, amire nehéz lenne igennel vagy nemmel válaszolni. Ám, tette hozzá, ha a parlamenti többség jónak látja, akár lehet népszavazás is. A közigazgatási és igazságügyi miniszter Veszprémben beszélt erről, amikor felkereste a megye első kormányablakát.
A magyar szociális fórum csütörtöki közleményéről, amelyben a szervezők sürgetik, hogy az eddigi teljes vitaanyagot tegyék közzé, Navracsics Tibor azt mondta a rádiónak, hogy a koncepció nyilvános, március közepétől pedig egy hónapon át csak az alkotmány fog szerepelni a parlament napirendjén, mindenki elmondhatja majd a véleményét.
Húzós ára van, hogy Orbánék megkérdezik a népet
"Az akció lezárultával költségösszesítés fog készülni" - mondta a Blikknek Szijjártó Péter, amikor a kérdőívek postázásának áráról kérdezték. A Blikk a Magyar Posta segítségével már most megbecsülte a költségeket. Eszerint "legalább" 852 millió forintba kerül a 8 millió választópolgárnak kiküldeni egy-egy levelet díjhitelezett ("ingyen" visszaküldhető) válaszborítékkal.
A Magyar Postánál közölték: kedvezménnyel 42 forintért küldenek ki egy levelet, plusz 5 forint a boríték ára. Ha ezt a válaszboríték miatt megszorozzuk kettővel, akkor választópolgáronként 94 forint, 8 millió levélnél pedig 752 millió forint. Hozzá kell még számolni 8 millió papírlapot, ez 10 millió forint, a nyomtatási költséget, ami 90 millió forint, így jön ki a 852 millió forint. A címkézést és a válaszok feldolgozásának árát nem is számolták hozzá.
Kérdés, honnan tudja a kormány a választópolgárok címét. Választási névjegyzék, ami ezt tartalmazza, csak a választások előtt 90 nappal vásárolható, és a voksolás után meg kell semmisíteni. Ha nem névre szólóan, hanem a háztartásoknak küldik a levelet, akkor nem tudhatják, egy címen hányan laknak - írja a lap.