A héten több projekt is nyilvánosságra került, amely kiverte a biztosítékot. Pintér Sándor belügyminiszter egykori cége, a Civil Biztonsági Szolgálat újabb állami megbízást kapott, a CBSZ közel 25 millió forintért őrzi majd a Szerencsejáték Zrt.-t. Jól járt Farkas Imre vidékfejlesztési államtitkár volt cége is, amely egy ötmilliárdos tender egyedüli nyertese lehet.
Pintér Sándor kinevezése előtt vált meg cégétől, amely közvetlenül a kormányváltás után több állami tulajdonú vállalatnál nyert el megbízást. A céggel először a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. kötött szerződést, majd a Magyar Villamos Művek Zrt. őrzés-védelmét is a CBSZ vette át. Hogy az állami tulajdonú cégek mennyi pénzt fizetnek a cégnek, az azóta sem derült ki, a vállalatok üzleti érdekekre hivatkozva nem árulták el a tarifát.
A hvg.hu augusztusban szellőztette meg, hogy várhatóan szeptembertől a Szerencsejáték Zrt-t is a CBSZ őrzi majd, és ez a napokban hivatalossá is vált. Ez esetben már az összeg is ismerhető, Pintér egykori cége 24,398 millió forintért vállalta a megbízást.
A héten nemcsak Pintér Sándor egykori cége örülhetett, az Index.hu információi szerint jól járt a Geodézia Zrt. is, amely egy ötmilliárdos projekt elnyerésének esélyese, mivel ez a cég az egyetlen, amely a pályázatban előírt feltételeknek megfelel. A cég igazgatóságának egykori tagja, egyben korábbi résztulajdonosa Farkas Imre, aki a kormányváltás után a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára lett. Toronyi Bence pedig a VM alá tartozó, és a pályázatot kiíró Földmérési és Távérzékelési Intézet főigazgatójává vált a kormányváltást követően. Toronyi május végén szüntette meg geodéziás igazgatósági tagságát, egy nappal korábban pedig megvált a Domen-Geodézia Befektetési és Szolgáltató Kft. ügyvezetőségétől. Ez a cég áttételesen szintén tulajdonos a Geodézia Zrt.-ben.
Szintén az Index rántotta le a leplet a Csontváry-kiállítás az isztambuli Pera múzeumba szállításának körülményeiről. Mint kiderült, a szinte teljes életművet felölelő tárlat anyagát a műtárgyszállítási piacon áprilisban megjelent cég fuvarozta ki négy országon át. A céget a területért felelős helyettes államtitkár alapította.
Mindezek figyelemre méltó egybeesések, hiszen Orbán Viktor éppen a 2. akciótervének bejelentéséhez fűzött ideológiai magyarázat során tett említést arról, hogy a közérdeket nem írhatja felül a magánérdek: A Nemzeti Együttműködés Rendszerében az a világ nem jöhet vissza, amikor nem tudjuk a közérdeket érvényesíteni a magánérdekkel szemben - jelentette ki hétfőn a Parlamentben a miniszterelnök.